Przemysław Majewski

prezes firm DLabs i DiabetesLab Poland

Przemysław Majewski – prezes firm DLabs i DiabetesLab Poland, miłośnik nowych technologii i sztucznej inteligencji. Łącząc pasję do nauki z wieloletnim doświadczeniem w biznesie, tworzy rozwiązania, spełniające nawet najbardziej wymagające potrzeby współczesnego świata biznesu.

Ukończył fizykę stosowaną i informatykę stosowaną na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej. W ramach programu studenckiego pracował naukowo w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN, Genewa, Szwajcaria). Był odpowiedzialny za rozwój Algorytmu Identyfikacji Mionów i Detektora ILD oraz implementację narzędzi do przetwarzania obliczeń równoległych w chmurze.

W roku 2014 w Trento we Włoszech podczas programu akceleracyjnego TechPeaks Przemek wraz zespołem zaprezentował projekt DiabetesLab, zakładający zbudowanie aplikacji mobilnej opartej na Data Science, Machine Learning i Sztucznej Inteligencji, mającej na celu wspieranie osób chorujących na cukrzycę typu 1. Projekt został doceniony podczas TechPeaks Demo Day i otrzymał dofinansowanie, które zostało przeznaczone na dalsze rozwijanie projektu oraz formalne założenie spółki DiabetesLab Poland sp. z o. o.

Firma DiabetesLab Poland na czele z Przemkiem przez kolejne lata zdobywała liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak m.in. OpenAxel (nagroda za najbardziej obiecujący europejski start up), Co-Creating a Healthier World (półfinaliści), Best Presentation Award, Balkan Venture Forum (za najlepszą prezentację dla inwestorów); Finodex grant (piąte miejsce na blisko 200 aplikujących), Pirate Summit pitch competition w Niemczech (III miejsce), the European Venture Summit w Niemczech (finaliści) czy też grant Advanced Technologies & Treatment for Diabetes w Wiedniu.

W roku 2015 wraz z dwoma członkami zarządu Przemek założył komercyjną spółkę DLabs (http://dlabs.ai), tworzącą zaawansowane systemy IT oparte na Data Science, Machine Learning oraz Artificial Intelligence. Dziś DLabs to zespół ekspertów Data Science, który buduje zaawansowane i kompleksowe systemy IT dla klientów z całego świata. Specjalizuje się w rozwiązaniach dla firm z sektora tax, accounting & document flow optimization oraz wsparciu efektywności w obszarze digital marketingu. Firma finansuje działanie DiabetesLab Poland, wspierając rozwój projektu Suguard (aplikacja mobilna oparta na algorytmach sztucznej inteligencji).

Prywatnie Przemek to fan zimowego szaleństwa, sztuki aktywnego przemieszczania się (parkour), malarstwa współczesnego oraz literatury. Jest zwolennikiem sztucznej inteligencji jako kolejnego kroku w ewolucji człowieka oraz wyznawcą technologicznego singularity.