O wydarzeniu

Szanowni Państwo,

Rozwój technologii cyfrowych, pojawienie się sztucznej inteligencji i robotów sprawiają, że otaczający nas świat, gospodarka, a także nasza codzienność zmieniają się bardzo szybko.

Kluczowym warunkiem rozwoju innowacji oraz tworzących je osób, jest zbudowanie ekosystemu, które stymuluje badania naukowe i zdobywanie wiedzy. Ekosystemu, który równocześnie sprzyja transferowi nowoczesnych technologii do gospodarki. Takie otoczenie sprzyja podnoszeniu konkurencyjności przedsiębiorstw i regionalnych gospodarek.

Przed nami druga edycja konferencji SmartUp! Chcemy przybliżyć Państwu najnowsze trendy i kierunki rozwoju technologii. Chcemy pokazać wyzwania, jakie w perspektywie najbliższych lat pojawią się przed zachodniopomorskimi przedsiębiorstwami. Chcemy zapoznać Państwa z osobami, które już dziś rozwijają perspektywiczne technologie. Podczas naszego spotkania nie zabraknie opowieści o rozwiązaniach opartych na sztucznej inteligencji, o tym jak technologia zmienia przemysł i obszar konsumencki, o tym jak inteligentne roboty znajdują coraz więcej zastosowań w życiu codziennym.

Podczas SmartUp! Interesująco zapowiada się dyskusja o nowym wyścigu kosmicznym. Podbój kosmosu od zawsze charakteryzowała rywalizacja technologiczna, nowe wynalazki i nowinki, które przyspieszały postęp cywilizacyjny. Będziemy dyskutować o zawodach przyszłości, o tym jakie wyzwania w dobie cyfryzacji spotykają szkolnictwo i jak w to wszystko wpisują się technologiczne dokonania zachodniopomorskich firm. Zastanowimy się również, jak dziś w kreatywny sposób firmy technologiczne przyciągają talenty do pracy.

Życzę Państwu owocnych dyskusji i konstruktywnej wymiany myśli. Jestem przekonany, że wystąpienia gości specjalnych, jak i udział ekspertów, będą dla wszystkich uczestników Zachodniopomorskich Dni Przedsiębiorczości i Innowacji niezwykle inspirujące, a wydarzenie stanie się ważnym i wyczekiwanym punktem w kalendarzach przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz administracji.

Olgierd Geblewicz
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego